Pamiatky a zaujímavosti

Pri návšteve Ekvádoru by ste nemali minúť nasledovné pamiatky a zaujímavosti.

Historického centrá miest Quito a Cuenca
Ekvádor ponúka mestá s krásnymi historickými centrami, ktoré sprostredkujú návštevníkovi koloniálnu architektúru a historické stavebné štýly. Neobíďte tie v hlavnom meste Quito a Santa Ana de los Ríos de Cuenca, ktoré sú na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Galapágy potápanie, korytnačky

Galapágy, šnorchlovanie s korytnačkami

Galapágy
Raj na zemi pre cestovateľov, milovníkov prírody, fotografov a samozrejme pre zvieratá, ktoré tu žijú. Na ostrovoch nájdete veľké množstvo endemitov, z nich najznámejšie sú tučniak galapágsky, leguán galapágsky, a korytnačka slonia. Potápanie na týchto sopečných ostrovoch je považované za jedno z najlepších na svete. Len tu sa môžete potápať s obrími korytnačkami, žralokmi, tučniakmi a morskými koníkmi.

Cotopaxi
Symetrická sopka Cotopaxi vysoká 5897m v Andách sa nachádza len 75 km od hlavného mesta. Za jasného dňa môžete vidieť vrchol hory priamo od jej úpätia. Výstup na horu je možný, ale budete potrebovať skúsenosti a dobré vybavenie.

Sopka Cotopaxi, Ekvádor

Cotopaxi krásna, charizmatická ikona Ekvádora

Baños
Baños je obľúbenou turistickou destináciou na východnej strane Ánd, na úpätí aktívnej sopky Tungurahua. Mesto je známe predovšetkým pre krásne scenéria a termálne pramene.

Národný park Sangay
Tento nádherný park ponúka nádherné scenérie s dvomi aktívnymi sopkami a niekoľko ekosystémov, od tropických dažďových pralesov po ľadovce. Park ponúka výrazné kontrasty medzi zasneženými vrcholmi a lesy v nížinách. Nájdete tu vzácne a ohrozené druhy zvierat, napríklad Tapír Horský alebo Kondor Ándský.

San Rafael vodopád, Ekvádor

Vodopád San Rafael v prírodnej rezervácii Cayambe Coca, východne od hlavného mesta Quito

Guayaquil
Guayaquil je najväčšie mesto a najväčší obchodný prístav v krajine.

Loja
Najstaršie koloniálne mesto v Ekvádore.

San Luis de Pambil
San Luis de Pambil je poľnohospodárska dedina na západnej strane Ánd v nižšej, teplejšej časti provincie Bolivar. Nenájdete tu žiadne turistické atrakcie, stojí však za návštevu ak chcete vidieť skutočný život na vidieku.

Lagúna Mojanda, Ekvádor

Lagúna Mojanda neaktívnom vulkán v celej svojej kráse. Severný Ekvádor, Andy.

Mindo
Mindo je jedna z najlepších destinácií pre pozorovanie mnohých druhov vtákov na svete. Kedysi malá, neznáma dedina sa pomaly mení na turistickú destináciu.

Salinas de Bolivar
Salinas de Bolivar je malá obec severne od Guaranda, ktorá je známy pre svoje zameranie pre svoje typické domáce výrobky a cestovný ruch.

Otavalo
Otavalo je horská dedina preslávená textilným trhom a krásnym tradičným odevom miestnych žien. Každú sobotu sa tu koná jeden z najväčších tradičných remeselných a chovateľských trhov na svete.

Náš tip: Pozrite si 10+1 zaujimavosti o Ekvádore