Mapa Ekvádora

Ekvádor sa nachádza v intenzívnom sopečnom pásme, známom ako Tichomorský ohňový prstenec. Medzi dvoma chrbtami Kordilér sa nachádza náhorná plošina na ktorej nájdeme aj hlavné mesto Quito. Na pobreží Tichého oceánu sa rozkladá úrodné pásmo, ktoré tvoria náplavy zmiešané s vulkanickým materiálom, kedysi zalesnené, dnes domácimi roľníkmi využívané na poľnohospodárstvo. Nížiny v povodí Amazonky, nachádzajúce sa na východe krajiny, sú pokryte takmer nepreniknuteľnými dažďovými pralesmi.

Podnebie v Ekvádore
Pri pobreží tropické, vo východnej Amazónii vlhké tropické, vo vyšších nadmorských výškach chladnejšie. V Ekvádore sa striedajú iba dve ročné obdobia, leto a zima. Krajinu občas sužujú silné veterné smršte.

Najvyšší vrch Ekvádora: Chimborazzo 6310 m.n.m.
Najvyššia sopka: Cotopaxi 5897 m.n.m
Ostrovy: Galapágy, 13 väčších ostrovov, 6 menších ostrovov a 107 útesov. V zálive Guayaquil sa nachádza ostrov Puná a 4 menšie ostrovy.
Rieky: Guayas, Napo, Putumayo, Tigre, Postaza, Santiago, Daule, Amazónka (Amazónka nepreteká územím Ekvádoru, ale ústia v nej všetky rieky na východ od Ánd)

Ekvádor, mapa, podnebie, príroda, rieky, jazerá, sopky a národné parky

Ekvádor, rieka Napo

Jazerá : Laguna Amarilla, Laguna Mandur, Laguna Verde, Laguna Toreadora, Compadre a Bambuscaro. Takmer 270 jazier nájdete vo výške od 3700 do 4200 m v Národnom parku Cajas.
Národné parky: sedem národných parkov, najnavštevovanejšie a najznámenšjie: Cotopaxi, Yasuni, Cajas a Galapágy.
Najznámejšie vodopády: Las Cascadas da Peguche a El Pailón San Diablo.

Partnerom stránky je Dobrodruh.sk magazín o cestovaní.